Kalėdiniai imbieriniai sausainiai

Kalėdiniai imbieriniai sausainiai image
Sudėtingumas Vidutinis
Paruošimas 0 min
Gaminimas 3 val.

Ingridientai

140 vnt.
  • 150   g sviesto
  • 150   g smulkaus rudojo cukraus
  • 230   g medaus
  • 1   vnt. kiaušinio
  • 1   šaukšto vanilės esencijos
  • 490   g miltų
  • 1   šaukštelio kepimo miltelių
  • 0,5   šaukštelių druskos
  • 2   šaukštų malto cinamono
  • 2   šaukštelių malto imbiero
  • 1   šaukštelio malto muskato
  • 0,5   šaukštelių maltų kvapiųjų pipirų
 • Dekoravimui

  • 1   vnt. kiaušinio baltymo
  • 195   g miltelinio cukraus
  • 2   šaukštų citrinų sulčių

Paruošimas

 1. Jei Jūsų turimas medus jau sukietėjęs, trumpai jį pašildykite, bet neleiskite užvirti.

 2. Jei mėgstate aštresnius prieskonius ir aromatus, į sausainių tešlą įmaišykite pusę šaukštelio maltų gvazdikėlių.

 3. Vietoje atskirų prieskonių galite naudoti meduolinių prieskonių mišinį, tuomet jo berkite apie 5-6 šaukštelius.

 4. Jei norite iškepti minkštesnius sausainius, kočiokite juos kiek storesnius ir kepkite trumpiau (kol pradės vos rusti); jei norite iškepti traškesnius - kočiokite plonesnius.

 5. Imbierinius sausainius kepti galite dar gerokai prieš Kalėdas - sandariame indelyje jie puikiai išsilaikys net kelias savaites. Svarbiausia, saugokite sausainius nuo didelės drėgmės, kad nesuminkštėtų.

 6. Sausainių dekoravimui galite naudoti tik paprasčiausią baltą glajų (jo gamyba aprašyta recepte), o taip pat: maistinius dažus, pabarstukus, pan.

 7. Dailiai dekoruoti sausainiai - puiki valgomos dovanos idėja. Supakuokite į dailią dėžutę ar į didesnį stiklainį ir dovanokite su šilčiausiais šventiniais linkėjimais.

 8. Paruoškite sausainių tešlą. Minkštą kambario temperatūros sviestą elektriniu plaktuvu plakite apie minutę, kol suminkštės. Suberkite cukrų, supilkite medų ir plakite dar porą minučių.

 9. Įmuškite kambario temperatūros kiaušinį, supilkite vanilės ekstraktą. Trumpai išplakite, kol gausite vientisą masę.

 10. Atskirame dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius, druską ir maltus prieskonius: cinamoną, imbierą, muskatą, kvapiuosius pipirus. Miltų mišinį suberkite į plakinį ir išmaišykite bei išminkykite minkštą, nelipnią tešlą.

 11. Paruoštą tešlą suvyniokite į maistinę plėvelę ir palaikykite šaldytuve bent porą valandų ar per naktį. Atvėsusi, subrandinta tešla bus paklusnesnė, lengviau kočiojama, kepdami sausainiai geriau išlaikys savo formą.

 12. Iškepkite. Orkaitę įkaitinkite iki 180 °C temperatūros (kaitinimas iš viršaus ir apačios).

 13. Atvėsintą tešlą dėkite ant miltais pabarstyto stalviršio ir iškočiokite ploną tešlos lakštą. Tešlą iš šaldytuvo išsiimti ir kočioti galite dalimis, kad likutis per tą laiką nesušiltų. Sausainių formelėmis išspauskite meduoliukus ir atsargiai juos perkelkite ant kepimo popieriumi išklotų kepimo skardų.

 14. Kepkite sausainius įkaitintoje orkaitėje apie 8-12 minučių, priklausomai nuo jų dydžio. Sausainiams ėmus rusti, išimkite juos iš orkaitės, dar kelias minutes atvėsinkite ant kepimo popieriaus, tuomet atsargiai nuimkite, perkelkite ant grotelių ir palikite visiškai atvėsti. Taip iškepkite visus sausainius.

 15. Dekoruokite. Kiaušinio baltymą išplakite šluotele iki minkštų putų. Dalimis berkite miltelinį cukrų ir vis plakite, kol gausite tirštą, glotnios tekstūros glajų. Įmaišykite citrinų sultis. Glajus turi būti tokios konsistencijos, kad galėtumėte „piešti” ant sausainių. Jei jis atrodo per tirštas, įmaišykite dar lašelį citrinų sulčių; jei per skystas - įberkite ir įmaišykite dar šiek tiek miltelinio cukraus.

 16. Paruoštą glajų supilkite į konditerinį maišelį su plonu antgaliu arba į konditerinį dekoravimo švirkštą, jei tokį turite, arba į paprastą tvirtesnį maišelį, kurio mažą kamputį nukirpkite.

 17. Papuoškite sausainius glajumi, jei norite, naudokite ir pabarstukus ar maistinius dažus. Palikite išdžiūti ir sutvirtėti. Tuomet sudėkite į sandarią dėžutę ir paslėpkite, kad išlauktų Kalėdų, arba ragaukite iš karto.

 18. Imbieriniai sausainiai - neatsiejama žiemos švenčių dalis. Gera kurti mielas tradicijas, į virtuvę suburiančias visą šeimą: minkyti kvapniais prieskoniais pagardintą meduolinę tešlą, rinktis gražiausias sausainių formeles, kepti ir dekoruoti sausainėlius. Pridėkite fone skambančias kalėdines dainas, šventinių lempelių mirgėjimą ir puodeliuose garuojančią šiltą kakavą, - tai galėtų būti jaukiausias gruodžio savaitgalio planas!