Saldus pomidorų džemas su vanile

Saldus pomidorų džemas su vanile image
Sudėtingumas Vidutinis
Paruošimas 0 min
Gaminimas 45 min

Ingridientai

800 ml
  • Reikės:

    • 1   kg pomidoro unokusių
    • 1   citrinos sulčių
    •   citrinos žievelės
    • 400   g uogienių cukraus arba 4 stiklinių (800 g) įprasto cukraus
    • 2   šaukštelių vanilinio cukraus

Paruošimas

  1. Iš pradžių nuimkite pomidorų odeles. Pomidorų viršuje padarykite kryžiaus formos įpjovas, sudėkite pomidorus į didelį dubenį. Užpilkite verdančiu vandeniu ir palaikykite 3 minutes. Verdantį vandenį nupilkite ir iš karto pomidorus užpilkite kuo šaltesniu vandeniu. Leiskite pomidorams atvėsti, tuomet nulupkite odeles.

  2. Pomidorus perpjaukite į keturias dalis. Išimkite sėklas - džemui reikės tik tvirtosios pomidoro dalies.

  3. Supjaustykite pomidorus mažais kubeliais. Suberkite į puodą, supilkite citrinų sultis ir nutarkuotas citrinų žieveles (tik geltonąją jų dalį). Kaitinkite virš vidutinio dydžio ugnies, kol pomidorai pradės kunkuliuoti.

  4. Suberkite uogienių cukrų, vanilinį cukrų ir pakaitinkite, kol užvirs. Sumažinkite ugnį iki silpnos ir virkite apie 20-30 minučių, vis pamaišydami mediniu šaukštu ir nugriebdami paviršiuje susidarančius putas, kol džemas šiek tiek sutirštės.

  5. Išvirtą džemą supilkite į švarius, dar šiltus stiklainius. Iš karto sandariai užsukite dangtelius. Apverskite dangteliais į apačią ir palikite visiškai atvėsti.

  6. Laikykite tamsioje ir vėsioje vietoje.

  7. -

    Jei pomidoras yra uoga, kodėl gi iš jų negalima išvirti uogienės? Tikrai galima! Ji saldi, kvapni, puikiai tinkanti tiek prie pikantiškų sūrių, tiek ant kreminiu sūriu apteptos šviežios duonos riekės.

    Ragaudami turbūt neįspėtumėte, kad šis džemas - iš pomidorų. Jo spalva sodriai raudona, o skonis - uogiškas ir saldus. Kvepia džemas taip pat ne pomidorais, o vanile. Gal tai braškės? Gal persikai, nektarinai, o gal abrikosai? Ar slyvos? Ne, tai išties yra pomidorai!

    Džemui rinkitės mėsingus, gerai sunokusius pomidorus. Kruopščiai pašalinkite jų odelę, išimkite sėklas. Priklausomai nuo pomidorų rūšies, jie gali būti skirtingai sultingi, todėl džemą gali tekti virti trumpiau ar ilgiau - kliaukitės konsistencija ir tiesiog laukite, kol maišomas džemas ims tirštėti.

    Jei norisi daugiau pikantiškumo, pomidorų džemą galite pagardinti ir cinamono lazdele (išvirę džemą, ją išimkite), ir žiupsniu kajeno pipirų, kurie švelniai kąs liežuvį.

    Stiklainių paruošimas: prieš gamindami džemą, sterilizuokite stiklainius ir jų dangtelius. Tiek stiklainius, tiek dangtelius perliekite šiltu vandeniu, labai gerai ištrinkite valgomąja soda iš visų pusių, tuomet - kruopščiai išskalaukite. Galiausiai nuplikykite verdančiu vandeniu, pripildykite juo stiklainėlius ir palikite pastovėti apie 5-10 minučių. Vandenį išpilkite, stiklainėlius sudėkite ant švaraus medžiaginio rankšluostėlio ir leiskite nusivarvėti, kol išvirsite džemą.

    Taip pat galite naudoti ir kitą stiklainių sterilizavimo būdą: iškaitinti stiklainius orkaitėje, mikrobangų krosnelėje ar kt. Svarbiausia, kad stiklainiai būtų visiškai švarūs ir sandarūs.

    * Kokį cukrų naudoti? Uogienėms ir džemams galite naudoti tiek paprastą, tiek uogienių cukrų. Uogienių cukrus dėl sudėtyje esančio pektino uogienę leidžia išvirti daug greičiau (uogos greičiau sutirštėja). Jei naudosite paprastą cukrų be papildomų tirštiklių, naudokite maždaug dvigubai didesnį jo kiekį ir uogienę virkite ilgiau, kol ji sutirštės iki norimo tirštumo. Galite patikrinti, šaukštelį uogienės užlašinę ant šaltos lėkštutės: luktelėkite minutę ir per uogienę perbraukite šaukštelio koteliu ar tiesiog pirštu - jei uogienė nesubėga atgal, galite ją nukaisti ir pilstyti į stiklainėlius.