Taip gyventi verta!
Šalta pomidorų sriuba („gazpacho“)

Receptas pridėtas prie mėgstamiausių

Rodyti pamėgtus receptus

Receptas pašalintas iš mėgstamiausių

Rodyti pamėgtus receptus

Deja, įvyko klaida. Pabandykite dar kartą.

Jums reikės:

Reikės:

1 kg kg pomidorų pomidoro
(gerai sunokusių)
1 trumpavaisių agurkų trumpavaisio agurko
1 raudonųjų paprikų raudonosios paprikos
0,5 svogūnų svogūno
(raudonojo)
2 - 3 skiltelių skiltelės česnako česnako
bazilikų baziliko
(šviežio)
2 šaukštų šaukšto alyvuogių aliejaus alyvuogių aliejaus
0,5 citrinų sulčių citrinos sulčių
1 šaukštelių šaukštelio cukraus cukraus
druskos druskos
šviežiai grūstų juodųjų pipirų šviežiai grūstų juodųjų pipirų

Patiekti:

duonos duonos
(skebučių)
bazilikų baziliko
(lapelių)
šviežiai grūstų juodųjų pipirų šviežiai grūstų juodųjų pipirų

Šalta pomidorų sriuba („gazpacho“)

Receptas patiko

Sėkmingai atspaudėte

Deja, įvyko klaida. Pabandykite dar kartą.

20 min
(8)

Gaminimas

1. Pomidorus šiai sriubai galite naudoti tiek su odelėmis bei sėklomis, tiek be jų. Jei nuspręsite gaminti be odelių, ją lengviausia pašalinti pomidorus blanširuojant: pomidorus nuplaukite, viršuje ir apačioje padarykite įpjovas ir užpilkite pomidorus verdančiu vandeniu. Palaikykite apie minutę ir vandenį nupilkite. Odelės bus atšokusios - beliks jas labai lengvai nulupti. Perpjovę pomidorus, galite pašalinti sėklytes (jei jų nemėgstate arba jei pomidorai tikrai labai sultingi ir stipriai praskiestų ruošiamą sriubą.
2. Agurką taip pat galite nulupti arba palikti su odele.
3. Papriką perpjaukite perpus, išimkite kotelį ir pašalinkite sėklas.
4. Visus sriubai skirtus ingredientus sudėkite į maisto smulkintuvą. Sutrinkite iki visiškai vientisos tyrės. Paragaukite ir, jei trūksta, papildomai įberkite druskos ar pipirų.
5. Uždengtame inde bent 3-4 valandas ar per naktį palaikykite šaldytuve.
6. Pilstykite atšaldytą sriubą į dubenėlius ar stiklines, patiekite su duonos skrebučiais, papuošę šviežių bazilikų lapeliais, užbėrę žiupsnį šviežiai grūstų juodųjų pipirų.


-

Kiekvienąkart, kai norisi keliauti, bet lėktuvais, traukiniais ar automobiliais tą padaryti pasirodo pernelyg sudėtinga, prisiminkit - keliauti galime skoniais! Sviestinis kruasanas pusryčiams - ir štai mes romantiškoje Prancūzijoje, dubenėlis šaltos pomidorų sriubos - ir štai mes pašėlusiai temperamentingoje Ispanijoje! Žinoma, kad tai ne tas pat, kas klaidžioti svetimo miesto gatvėmis ir valgyti gazpacho lauko terasoje kažkur tarp Madrido ir Malagos, bet pažadinti prisiminimus ar paskatinti svajones - visada gera ir smagu.

Dienoms atšilus, pasiruoškite šios šaltos tradicinės ispaniškos pomidorų sriubos ir leiskitės į kelionę. Rinkitės tik gerai sunokusius ir kvapnius pomidorus, o gamindami ragaukite - saldesniems pomidorams citrinų sulčių gali prireikti kiek daugiau, rūgštesniems - papildomos kruopelės cukraus. Prieskoniais sriubą gardinkite taip, kad skoniai būtų tobulai subalansuoti.

Sriuba skaniausia bus gerai atšaldyta, todėl ruoškite ją iš anksto ir leiskite bent kelias valandas pastovėti šaldytuve. Tik tuomet pilstykite į stiklines ar dubenėlius ir ragaukite su paskrudintos šviesios duonos skrebučiais. Skanaus!