Taip gyventi verta!
Braškinė-kokosinė panakota

Receptas pridėtas prie mėgstamiausių

Rodyti pamėgtus receptus

Receptas pašalintas iš mėgstamiausių

Rodyti pamėgtus receptus

Deja, įvyko klaida. Pabandykite dar kartą.

Jums reikės:

Kokosiniam sluoksniui reikės:

40 ml ml vandens vandens
10 g g želatinos želatinos
400 ml ml kokosų pieno kokosų pieno
190 ml ml grietinėlės grietinėlės
(riebios)
190 ml ml pieno pieno
4 šaukštų šaukšto Klevų sirupo Klevų sirupo
(arba agavų sirupo ar skysto medaus)
0,5 vnt. vnt. žaliųjų citrinų sulčių žaliosios citrinos sulčių
1 šaukštelių šaukštelio vanilinio cukraus vanilinio cukraus
1 žiupsnelių žiupsnelio druskos druskos

Braškių sluoksniui reikės:

20 ml ml vandens vandens
5 g g želatinos želatinos
400 g g braškių braškės
50 g g cukraus cukraus
0,5 vnt. vnt. žaliųjų citrinų sulčių žaliosios citrinos sulčių

Patiekti:

100 g g braškių braškės
pistacijų pistacijų
mėtų mėtos

Braškinė-kokosinė panakota

Receptas patiko

Sėkmingai atspaudėte

Deja, įvyko klaida. Pabandykite dar kartą.

40 min
(40)

Gaminimas

  1. Paruoškite kokosinės panakotos sluoksnį. Želatiną suberkite į nedidelį dubenėlį ir užpilkite vandeniu. Atidėkite į šalį dešimčiai minučių, kol išbrinks.
  2. Į puodą supilkite kokosų pieną, grietinėlę, pieną, agavų ar klevų sirupą, žaliosios citrinos sultis, vanilinį cukrų ir žiupsnį druskos. Kaitinkite virš mažos ugnies, kol mišinys taps karštas, bet neužvirs. Nuimkite nuo ugnies ir įmaišykite išbrinkusią želatiną, kol ji ištirps.
  3. Paruoštą kremą supilstykite į stiklines. Atvėsinkite, dėkite į šaldytuvą ir palaikykite 2 valandas, kol sustings.
  4. Paruoškite braškių sluoksnį. Želatiną suberkite į nedidelį dubenėlį ir užpilkite vandeniu. Atidėkite į šalį dešimčiai minučių, kol išbrinks.
  5. Braškes sutrinkite iki vientisos tekstūros. Supilkite į puodą, ten pat suberkite cukrų ir išspauskite žaliosios citrinos sultis. Kaitinkite, kol mišinys taps karštas, bet neužvirs. Nuimkite nuo ugnies ir įmaišykite išbrinkusią želatiną, kol ji ištirps.
  6. Šiek tiek atvėsinkite ir supilkite ant jau sustingusio kokosinės panakotos sluoksnio. Palaikykite šaldytuve bent 2 valandas, ar per naktį, kol sustings.
  7. Prieš patiekiant papuoškite šviežiomis braškėmis, smulkintais pistacijų riešutais ir šviežių mėtų šakelėmis.

--

Braškės, kokosai, žaliosios citrinos ir pistacijos. Sutikite, juk skamba nuostabiai? Toks ir yra šis desertas - nuostabiai gardus, gaivus, švelnus, lengvas, sutirpstantis burnoje. Lyg vasaros skoniai stiklinėje, kviečiantys ragauti ir sulig kiekvienu kąsneliu keliauti į saulėtas dienas.

Pirmasis deserto sluoksnis - kokosinė panakota. Ne per saldi, švelnios tekstūros, su aiškiai jaučiamu kokosų poskoniu ir žaliosios citrinos gaivumu. Panakotą galite ruošti iš kokosų pieno, grietinėlės, jogurto, pieno, net kreminio sūrio - visus šiuos produktus receptuose galite naudoti įvairiomis proporcijomis; tai nulems, kokios tekstūros ir riebumo desertą paruošite. Produktų derinys ir proporcijos, siūlomos šiame recepte, leidžia paruošti itin subalansuoto riebumo desertą. Nors grietinėlė ir kokosų pienas yra ganėtinai riebūs, pienas juos puikiai subalansuoja, tad galutinis rezultatas yra švelnus ir kremiškas, tačiau neapsunkinantis ir pakankamai gaivus.

Antrasis sluoksnis - braškės! Sunokusios ir saldžios, pagardintos cukrumi ir žaliųjų citrinų sultimis, jos yra nuostabiai gaivios ir sudaro atsvarą švelniam panakotos sluoksniui.

Papuošimai prieš patiekiant čia skirti ne tik grožiui, bet ir skoniui. Smulkinti pistacijų riešutai gardžiai dera su kokosais ir braškėmis, o ant pačio deserto viršaus nugulusios saldžios šviežios braškės suteikia dar daugiau gaivumo.