Bandelės su dešrelėmis „Mumijos“

Bandelės su dešrelėmis „Mumijos“ image
Sudėtingumas Vidutinis
Paruošimas 0 min
Gaminimas 2 val.

Ingridientai

20 bandelių
 • Tešlai:

  • 190   ml pieno
  • 1   šaukšto cukraus
  • 1   pakelio mielių sausų
  • 200   g sviesto minkšto
  • 0,5   šaukštelių druskos
  • 490   g miltų
  • 20   vnt. dešrelių pieniškų
 • Patiekti:

  •   kečupo

Paruošimas

 1. Paruoškite tešlą. Šiltą (bet ne karštą!) pieną, cukrų ir mieles sumaišykite nedideliame dubenėlyje. Uždenkite dubenėlį rankšluostėliu ir palikite šiltai pastovėti apie 10 minučių. Per šį laiką mielės turi tapti aktyvios - jų paviršius turi suputoti.

 2. Dideliame dubenyje sumaišykite miltus su druska. Sudėkite gabalėliais supjaustytą minkštą sviestą, supilkite aktyvų mielių mišinį ir išmaišykite bei išminkykite tešlą. Minkykite tešlą apie 10 minučių, kol ji taps minkšta, glotni, švelni, nelipni.

 3. Išminkytą tešlą suformuokite į rutulį, jį dėkite į lašeliu aliejaus pateptą dubenį, uždenkite rankšluostėliu ir palikite kilti kambario temperatūroje apie valandą, kol tešlos tūris padvigubės.

 4. Orkaitę įkaitinkite iki 200 °C temperatūros (kaitinimas iš viršaus ir apačios). Dvi kepimo skardas išklokite kepimo popieriumi.

 5. Suformuokite ir iškepkite bandeles. Pakilusią tešlą kelis kartus paminkykite, iškočiokite į ploną tešlos lakštą. Supjaustykite tešlos lakštą siauromis ilgomis juostelėmis. Imkite po vieną juostelę, suformuokite iš jos volelį ir apsukite pieniškas dešreles. Stenkitės apsukti netvarkingai, kryžiuodami, kad iškepusios bandelės-mumijos būtų kuo šiurpesnės.

 6. Paruoštas bandeles išdėliokite ant kepimo popieriumi išklotų kepimo skardų. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 12-15 minučių, kol tešla pagels ir bus iškepusi.

 7. Patiekite. Atvėsinkite bandeles ir dekoruokite akytėmis. Patiekite su kečupu.

 8. Tegul Helovyno naktį kūnu bėgioja šiurpuliukai! Baugios istorijos, siaubą kurstantys filmai, o ant stalo - užkandžiai, stebintys valgytojus išplėstomis akimis. Ar išdrįsite paragauti?

  Bandelėms-mumijoms prireiks pieniškų dešrelių, mielinės tešlos, dekoratyvinių akyčių* ir, žinoma, kečupo, vaizduotėje atstojančio kraują. Mielinės tešlos juostelėmis apsukite dešreles, iškepkite, dekoruokite iš siaubo išplėstomis akimis. Paruošti paprasta, o rezultatas - šiurpus ir... labai skanus!

 9. Jei norite, naminę mielinę tešlą galite pakeisti šaldyta tešla iš parduotuvės - tuomet Helovyno užkandį paruošite dar greičiau ir paprasčiau.

 10. Jei nenorite gaminti dekoratyvinių akyčių (nors tą padaryti tikrai paprasta ir jos atrodo labai efektingai!), ant bandelių galite išspausti po du garstyčių lašelius - jie taip pat gali atstoti akis.

 11. * Dekoratyvines akytes pasigaminsite labai paprastai - tam tereikės kiaušinio baltymo ir miltelinio cukraus. Kiaušinio baltymą (arba dalį jo, jei akyčių nereikia labai daug) paplakite šakute. Baltymams suputojus, po kelis šaukštus berkite miltelinį cukrų ir vis plakite. Kai masė taps pakankamai tvirta ir standi, laikanti savo formą, miltelinio cukraus jau pakaks. Sukrėskite masę į konditerinį maišelį su mažo skersmens apvaliu antgaliu ir ant kepimo popieriaus išspauskite taškelius. Drėgnais pirštais patapšnokite per viršų, kad sulygintumėte kauburėlius. Įspauskite po pabarstuką ir palikite valandėlei, kol sustings. Sustingusios akytės lengvai atšoks nuo kepimo popieriaus ir galėsite jomis dekoruoti Helovyno skanėstus!