Taip gyventi verta!
Cukinijų ir fetos sūrio spurgytės (Kolokithokeftedes)

Receptas pridėtas prie mėgstamiausių

Rodyti pamėgtus receptus

Receptas pašalintas iš mėgstamiausių

Rodyti pamėgtus receptus

Deja, įvyko klaida. Pabandykite dar kartą.

Jums reikės:

Reikės:

500 g g cukinijų cukinijos
druskos druskos
0,5 svogūnų svogūno
(raudonojo)
1 šaukštų šaukšto krapų krapų
(šviežių kapotų)
2 - 3 svogūnų laiškų svogūnų laiškų
150 g g fetos sūrio fetos sūrio
1 kiaušinių kiaušinio
(didelio)
120 g g džiūvėsėlių džiūvėsėlių
(1 stiklinės)
šviežiai grūstų juodųjų pipirų šviežiai grūstų juodųjų pipirų

Apvoliojimui:

60 g g džiūvėsėlių džiūvėsėlių
(½ stiklinės)

Virimui:

aliejaus aliejaus

Cukinijų ir fetos sūrio spurgytės (Kolokithokeftedes)

Receptas patiko

Sėkmingai atspaudėte

Deja, įvyko klaida. Pabandykite dar kartą.

60 min
(16)

Gaminimas

1. Cukinijas sutarkuokite (burokine tarka), sumaišykite su žiupsniu druskos, sukrėskite į kiaurasamtį ir atidėkite į šalį. Leiskite pastovėti 30-60 minučių, kol cukinijos išskirs vandenį, o tuomet jas dar kartą labai gerai nuspauskite rankomis, kad tarkiai liktų kuo sausesni.
2. Raudonąjį svogūną, krapus, mėtas ir svogūnų laiškus smulkiai sukapokite. Sumaišykite su nusausintomis cukinijomis, trupintu fetos sūriu ir lengvai išplaktu kiaušiniu. Įmaišykite džiūvėsėlius ir žiupsnį pipirų.
3. Puode įkaitinkite aliejų iki 180 ᵒC temperatūros. Aliejaus turite pilti tiek, kas apsemtų verdančias spurgytes. Sumažinkite kaitrą, kad aliejus neperkaistų.
4. Semkite po šaukštą masės ir tarp drėgnų delnų suformuokite apvalias spurgytes, apvoliokite jas džiūvėsėliuose. Dėkite į įkaitusį aliejų ir virkite apie 5-6 minutes, kol gražiai apskrus išorėje, o viduje bus išvirusios ir minkštos.
5. Išvirusias spurgytes kiaurasamčiu perkelkite ant popieriniais rankšluosčiais išklotos lėkštės, kad popierius sugertų riebalų perteklių.
6. Patiekite spurgytes su tzatziki padažu ar graikišku jogurtu.

-

Kolokithokeftedes - Graikijoje populiarus vegetariškas užkandis. Kad ir kiek kartų bandžiau, man vis dar neišeina šio pavadinimo perskaityti vienu įkvėpimu, bet kam gi rūpi pavadinimai, kai ateina metas ragauti? Pikantiškos cukinijų ir fetos spurgytės - nuostabios. Išorėje jos tobulai traškios, o viduje - sultingos ir be galo gardžios. Cukinijos, charakteringas fetos sūris ir gaivios mėtos yra trys esminiai šių spurgyčių ingredientai; tarpusavyje jie dera tobulai!

Patiekiamos šios spurgytės dažniausiai su graikišku jogurtu arba tradiciniu tzatziki padažu. Jį gaminti galite namuose, bet galite pačiupti pakuotę iš „Eridanous“ asortimento, kaip kad šįkart padariau ir aš.

Jei svarstot, ar verta receptą išbandyti, tikrai TAIP! Dar prieš pradėdama tarkuoti cukinijas aš irgi neturėjau didžiulių lūkesčių, bet tas sultingas įdaras, slypintis po traškia plutele, yra fantastiško gardumo, ir šiandien išbandžiusi receptą pirmąkart gyvenime, jau žinau, kad tikrai kepsiu dar. Labai patiko!

Asta, tinklaraščio „Saulėta virtuvė" autorė ir fotografė