« Atgal

Apkepėlės su špinatais, pievagrybiais, pomidorais ir feta

Apkepas

Įvertinti Pridėti prie mėgstamiausių

Receptas pridėtas prie mėgstamiausių

Receptas jau buvo pridėtas prie mėgstamiausių

Cookies have to be enabled to store favorites.

50 min.
(9)
Trukmė
Sudėtingumas
9 Įvertinimas
Apkepėlės su špinatais, pievagrybiais, pomidorais ir feta
Spausdinti Persiųsti

Receptas pridėtas prie mėgstamiausių

Receptas jau buvo pridėtas prie mėgstamiausių

Cookies have to be enabled to store favorites.

Paruošimo instrukcija

Gaminimo laikas: 50 min.
  1. Orkaitę įkaitinkite iki 180 ᵒC temperatūros. Mažu gabalėliu sviesto ištepkite keturis nedidelius (apie 10 cm skersmens) porcijinius kepimo indelius.
  2. Virš vidutinio dydžio ugnies įkaitinkite keptuvę. Ištirpinkite sviestą. Suberkite smulkiais kubeliais smulkintą svogūną ir maišydami pakepinkite, kol suminkštės, apie 4-5 minutes. Suberkite smulkiai kapotus česnakus ir pakepkite dar minutę, kol paskleis aromatą.
  3. Suberkite riekelėmis supjaustytus pievagrybius. Pakepinkite, kol suminkštės.
  4. Galiausiai į keptuvę sudėkite šiek tiek pasmulkintus špinatus. Kaitinkite labai trumpai, tik kol jie praras tūrį ir sukris. Nuimkite nuo ugnies. Pagardinkite druska ir pipirais pagal skonį. Atidėkite į šalį ir šiek tiek atvėsinkite.
  5. Svogūnų laiškus ir krapus susmulkinkite. Vyšninius pomidorus perpjaukite perpus ar į keturias dalis, jei didesni. Fetos sūrį sutrupinkite.
  6. Kiaušinius labai gerai išplakite su graikišku jogurtu. Pagardinkite druska ir pipirais.
  7. Į porcijinius kepimo indelius paskirstykite keptas daržoves. Ant viršaus užberkite svogūnų laiškus, krapus, pomidorus, fetos sūrį. Užpilkite kiaušinių plakiniu.
  8. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 30 minučių, kol apkepėlės bus iškepę, o viršus – gražiai apskrudęs. Jei viršus per greitai ims rusti, uždenkite lakšteliu kepimo folijos, ir kepkite toliau.
  9. Patiekite iš karto, apibarstę smulkintais svogūnų laiškais ir dar gabalėliu trupinto fetos sūrio.

-

Jos puikiai tiks lėtiems savaitgalio pusryčiams. Kol ruošite kavą ir neskubėdami planuosite dieną, nedidelės orkaitėje kepančios apkepėlės pamažu iškils, kiaušiniai sutvirtės, paviršius gardžiai apskrus. Tai lyg maži omletai – tik dar puresni ir gausesni mėgstamų priedų.

Nors tokio tipo apkepėlėms galėtumėte naudoti labai įvairius produktus (dėl to jos ypač tinkamos likučiams sunaudoti), šis špinatų, pievagrybių, pomidorų ir fetos derinys yra itin malonaus skonio. Pakankamai švelnius špinatus ir pievagrybius puikiai papildo rūgštesni bei gaivesni pomidorai, o sūrus fetos sūris tampa gardžiu apkepėlių akcentu. Išbandykite!